BIEG TROPEM WILCZYM- MICHNIÓW

05-03-2023

Zapraszamy do udziału w XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Michniowie. Dla miłośników biegania, historii i pięknej świętokrzyskiej przyrody przygotowaliśmy, bardzo ciekawą terenowo trasę przebiegającą lasami Sieradowickiego Parku Krajobrazowego.

W Michniowie zorganizujemy bieg na dystansie 1963 m (jedno okrążenie trasy), nawiązujący do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Bieg ten polecamy początkującym biegaczom, dzieciom, osobom starszym i całym rodzinom. W biegu na tym dystansie nie liczy się sam wynik, ale udział i ukończenie zmagań sportowych w celu oddania hołdu wszystkim tym, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Polski.

Bieg prowadzić będzie trasą: start spod pomnika upamiętniającego zamordowanego 12 lipca 1943 r Gajowego Wikły i członków jego rodziny. Dalej utwardzoną drogą leśną poprzez Polanę Leśników w kierunku Mauzoleum w Michniowie. Następnie trasa biegu prowadzić będzie Leśną Drogą Krzyżową, na tym etapie bieg nabiera charakteru biegu przełajowego wiodąc leśną ścieżką aż do Mety zlokalizowanej na Polanie Leśników.

Trasa biegu ma urozmaicony charakter z jednym wymagającym wzniesieniem na podejściu do Mauzoleum. Na Polanie Leśników zlokalizowane zostanie miasteczko biegowe, gdzie przygotowany będzie punkt pomocy medycznej, punkt informacyjny i ciepły poczęstunek dla wszystkich gości.

Każdy uczestnik otrzyma również nagrodę indywidualną, będącą naszym podziękowaniem za chęci i trud włożony w uczczenie pamięci o bohaterskich Żołnierzach Wyklętych.

 

Miejsce: Polana Leśników w Michniowie

Start biegu na dystansie: 1963 m – godzina: 12.00

Liczba pakietów startowych: 100

REGULAMIN TUTAJ!!

ZAPISY TUTAJ!!

LISTA STARTOWA BIEG 1963 m TUTAJ!!

Organizatorem Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Michniowie jest Muzeum Wsi Kieleckiej przy współpracy z Nadleśnictwem Suchedniów

KONTAKT bbetkowski@mwk.com.pl tel. 41 254 51 62, tel. 664 517 718

 Biuro zawodów: POLANA LEŚNIKÓW MICHNIÓW czynne 5.03.2023r w godz.10:30 – 11:45