Maraton o Koronę Wirusa 2020

03 05/20 03/05/2020

Korespondencyjny Maraton MTB o Koronę Wirusa


Pewno nie prędko doczekamy się normalnych maratonów MTB i niestety Organizatorzy nie mają na to wpływu. By dać choć namiastkę normalnej rywalizacji Organizator " MTBCrossMaratonu" proponuje utworzenie dość nietypowego maratonu MTB. Indywidualna rywalizacja korespondencyjna na dystansie maratonu.

Jak to widzimy? Dzisiaj prawie każdy posiada, lub ma możliwość skorzystania ze smartfona, gdzie jest wpisana aplikacja GPS. My wytyczamy i przygotowujemy leśną, górską trasę rowerową, nagrywamy jej ślad i przekazujemy chętnemu uczestnikowi. Do śladu dołączamy mapę i dokładny opis trasy oraz miejsca startu/mety. Po przejechaniu trasy każdy uczestnik otrzyma pamiątkową statuetkę, upamiętniającą to wydarzenie.

Trasa będzie także lekko oznaczona w sposób naturalny. Sposób oznaczenia będzie przekazany w opisie trasy. By dać możliwość rywalizacji zawodnikom o różnych preferencjach czasowych jazdy, będą wytyczone trasy o dwóch długościach. Trasa krótka to 20/30 km, trasa długa to 45/55 km. Dzięki temu, że nie będzie potrzeby organizacji startu tak, by rozciągnąć peleton, odpadają nam konieczność startu po drogach asfaltowych  tak że trasy to praktycznie od startu do mety teren.

Zawodnik pokonuje trasę nagrywając swój własny ślad. Przesyła surowy ślad do Organizatora ( bez jakiejkolwiek ingerencji w jego treść). Jako, że nagrywając przebytą trasę nagrywamy także czas jej pokonania, mamy pełną podstawę do wyłonienia zawodnika, który tę trasę pokona najszybciej. Czas na pokonanie każdej trasy od momentu jej otwarcia to 50 dni ( 7 tygodni+ niedziela). Można to będzie zrobić z "marszu", można także przyjechać wcześniej, zapoznać się z trasą i przejechać ją, gdy będziemy już znali jej przebieg.

Zaczynamy już w poniedziałek 11 maja w Morawicy. Kolejne miejscówki to: Daleszyce, Kielce, Zagnańsk, Sobków i finał Bodzentyn.

To plany na już. Jeżeli czas pozwoli wytyczymy jeszcze trasę po paśmie Jeleniowskim- najwyższe dostępne rowerzystom i najbardziej extremalne tereny Gór Świętokrzyskich.

Regulamin i więcej info o zawodach TUTAJ

pozdrawiam

Bogdan Maziejuk "BIG MAZI"Archiwum