MTB MORAWICA ZAPOWIEDŹ

16 07/22 16/07/2022


MtbCrossMaraton Morawica. Zapowiedź
Michał Woźniczka 12 lipca 2022

Wakacje, to dobry czas na odpoczynek. Z tego też powodu MtbCrossMaraton nie planuje na zawody w Morawicy trasy, po której Garmin zabroni nam wyjścia na rower przez kolejne kilka dni. Będzie szybko i będzie jak zwykle w terenie, ale w formie „dla każdego”.
Ile pionu?

Zawody w Morawicy będą z pewnością dobrym wyborem dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w zawodach MTB. Trasa nie straszy statystykami, a w stosunku do ubiegłej edycji w Kielcach, wygląda jak zawody w innej części Polski. Tym razem organizatorzy postanowili dać nam złapać trochę oddechu i cieszyć się jazdą w terenie.

Osobiście nigdy nie byłem na zawodach w Morawicy. Patrząc jednak na relację z ubiegłorocznego ścigania, nudy nie będzie. Dla mnie poza pionem, istotne jest również po jakim terenie się ścigamy. W tym aspekcie MtbCrossMaraton nie zawodzi i w Morawicy również praktycznie cała trasa pokrywa się z odcinkami leśnymi. Dzięki temu nawet poprzednie zawody w Kielcach, pomimo upału, udało się przejechać czerpiąc radość z jazdy.
Wybór trasy

W Morawicy oczywiście jak zwykle, do wyboru będą trzy warianty trasy. Żadna z nich nie powinna rozłożyć stałego uczestnika zawodów. Trasa jest stosunkowo płaska z niewielką dawką pionu. Największą trudnością z pewnością, będzie wysokie tempo, które nie lubi popełnianych błędów, to oznacza pełną koncentrację. Tak jak wspominałem we wstępie, Morawica to doskonała opcja dla osób chcących spróbować rywalizacji w terenie. Czuję, że trasa nie zawiedzie.

MTB Cross w Morawicy już w najbliższą niedzielę
14-07-2022 01:09,
Grzegorz Machocki

MTB Cross edycja w Kielcach jest już za nami, była to trudna edycja. Pogoda nie oszczędzała zawodników, a i trasa jest jedną z trudniejszych w cyklu. To była zdecydowanie trasa dla osób doświadczonych, nawet na krótkich dystansach.

Zupełnie odmienne zdanie mam o trasie która będzie już w najbliższą niedzielę 17 lipca w Morawicy. Jest to trasa bardzo prosta, nie wymagająca większych technicznych umiejętności - idealna na pierwszy raz.

Pogoda? Prognoza mówi: 21 stopni, okresowe zachmurzenie i słońce - idealnie.

Dla kogo są trasy? Skoro pierwszy raz? Skoro, nie masz doświadczenia? Wybierz trasę family. Gwarantuję, że nawet 8-9 letnie dziecko jest w stanie przejechać tą trasę.

A Ty jesteś w stanie podjąć wyzwanie? Wymagania? Sprawne hamulce, sprawny rower, kask na głowie.

 

Archiwum